Yumurtalık rezervi ve doğurganlıkla ilgili bir webinar yaptıktan sonra, bir hastamın konuyla ilgili gönderdiği mesajını, meslektaşlarımı ve hastalarımı teşvik etmek amacıyla instagram story’mde paylaşmam üzerine sizlerden story’de paylaşılmak üzere aşağıda okuyacağınız birçok mesaj geldi.

Spontan gelişen bu olay meslek hayatımda en mutlu anılarımdan birisidir. İçtenlikle gönderdiğiniz mesajlarınızı, seçmeksizin ve orijinal halleriyle, o günün kalıcı hatırası olarak burada paylaşmak istedim.

Tüm hikayelerimiz baştan planlandığı veya istendiği gibi bitmedi maalesef, ama bu durumda bile gönderdikleriniz çok güzeldi. O gece de yazdığım gibi, bu mesajlarda anlatılan zorluklarla asıl mücadele eden, dayanma ve savaşma gücünü gösterenler sizlersiniz. Ben sadece mücadelenizi daha kolay ve dayanılır hale getirmeye çalışıyorum.

Güveniniz, sabrınız ve harika mesajlarınız için gönülden teşekkür ederim.Sinem (Endometriozis)

Benim hikayem üniversiteden mezun olduğum yıl başladı. Adet düzensizliği İçin ilk kez kontrole gittiğimde kocaman bir çikolata kistiyle karşılaştık. Ne olduğunu bile anlayamadan 2 gün sonra ameliyata girdim. Tabii bu ameliyat ilk ve son olamadı maalesef çikolata kisti tamam aldık bitti denen bir hastalık olmadığı İçin tekrarladı ve birkaç ameliyat daha oldum. Evlendikten sonra da korktuğum oldu ve normal yollarla hamile kalamadım. Hep içimde bir korkuydu bu kistin hazin sonucu. 2 kez tüp bebek denemesi arasında ve sonrasında birer ameliyat daha. Psikolojim alt üst oldu ve tamamen umutsuzdum. En son ameliyatımdan hemen önce çok sevgili Doktorumuz Barış Ata ile Uludağ üniversitesinde tanıştık. Ve ilk görüşmemizden sonra eşime tamam biz bu yola devam edeceksek Barış Bey ile devam etmeliyiz dedim. Ve şükürler olsun şu an 5 yaşında bir kızım var. Hayatımızın en büyük şanslarından biridir Sayın Barış Ata. Ve bizim hayatımıza dokunduğu gibi mesleğindeki başarısı ve en önemlisi yüce gönlüyle daha çok hastalara şifa olacaktır.

Sevgilerimle,


Hamileliğin her bayan için unutulmaz ve özel olduğu bu süreçte ilk annelik heyecanim kayıpla sonuçlanınca ikinci serüvenime Barış Hoca’mla başladık. İlk gebeliğimdeki sorunun ne olduğunu daha telefonda konuşurken anlamıştı. Barış Bey her durumda yanımızda olan, istediğimiz zaman ulaşabildiğimiz ve her aradığımızda “Başımın üstünde yeriniz var.” diyecek kadar alçak gönüllü, erken doğum riski olan ikinci hamileliğimde bizimle beraber “Bir gün daha geçti.” diyerek gün sayan sıradışı bir doktordur. Oğlumuza da merhameti, bilgisi, anlayışıyla kısacası her yönüyle benzemesi dileğiyle Barış Ata ismini verdik. Kendisine eşim,  oğlum  ve ailem adına sonsuz teşekkür eder başarılarının  devamını dilerim.

Sevgiler…

Hatice-Erhan


Sevgili Barış bey,

Koç Üniversitesi IVF merkezine geldiğim ilk günden bu yana kendimi gerçekten çok huzur dolu ve mutlu bir ortam içerisinde hissettim. Ve eminim ki bu hissettiklerimin benim iç huzurumla hiçbir ilgisi yoktu Bu tamamen sizin yarattığınız atmosferden kaynaklı bir şeydi aslında. Orada olan herkesin, danışmadaki arkadaşlardan, hemşirelere ve diğer doktorlara kadar sizi nasıl sevdiğini, sizin onlara nasıl huzur ve mutluluk verdiğinizi çok rahat hissettim ordayken.

Ve bilmenizi isterim ki, bu hissettirdikleriniz sadece onlara değil. Her geldiğimde hem siz hem de ekibiniz, benim tüm endişelerimi bir yana atmayı ve o hafta veya o gün IVF süreci dışındaki stresimi bile bir şekilde yok etmeyi başardı. Transfere geldiğim gün çok kötü bir gün geçirmiş olmama rağmen, nasıl oldu da oraya girince tüm psikolojim değişti inanın hala bilemiyorum.

Size ve tüm ekibinize gerçekten çok teşekkür etmek istiyorum. İlk randevumuzdan bu yana esprilerinizle beni gülümsettiğiniz için, telefonda konuştuğumuzda bile sürecime dair tüm detayları hatırladığınız için, ilk randevudan itibaren söyledikleriniz ve yaptıklarınız birbirini hep tuttuğu için, endişe-kaygı oranımın yükselmesine hiç müsaade etmeden içimde uçan soruların yanıtlarını kendiliğinizden verdiğiniz için ve nasıl yaptınız bilmiyorum ama size bu denli güvenmemi sağladığınız için en başta size çok teşekkür etmek istiyorum. İyi ki Süleyman bey beni size yönlendirdi diyorum hep…

Her şey yolunda giderse Koç Üniversitesinde doğum yapmayı düşünüyorum. Nerde başladıysa orda devam etsin Beni ziyarete gelirseniz çok mutlu olurum

En içten sevgilerimle,

Seren Karasu Ünal