HAKKINDA

Barış Ata 1974’te Ankara’da doğdu.  1992’de Kadıköy Anadolu Lisesi’nden, 1998’de İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. Henüz tıp Fakültesi öğrencisiyken tanıştığı Prof. James Daniell’ın davetiyle Vanderbilt Üniversitesinde katıldığı İleri Jinekolojik Endoskopi kursu ve Dr. Jayant Mehta’nın davetliyle Londra’da çalıştığı Tüp Bebek Kliniği deneyimlerinden sonra üreme tıbbı alanında çalışmaya karar verdi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlık Eğitimini 2003’te Vakıf Gureba Hastanesinde tamamladıktan sonra Üremeye Yardımcı Teknoloji Klinisyen Eğitimini 2005’te Amerikan Hastanesinde yaptı.

2010’dan bu yana Dünya Tüp Bebek Derneği’nin (http://isivf.com ) yönetim kurulunda yer alan Barış Ata, 2012’den bu yana yönetim kurunda olduğu Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Derneği’nin 2. Başkanı olan Barış Ata, 2019 – 2021 yılları arasında çalışmak üzere üreme tıbbı alanının en büyük iki derneğinden olan Avrupa İnsan Üremesi ve Embryoloji Derneği’nin (https://www.eshre.eu ) Yönetim kuruluna seçilen ikinci Türk Doktor olmuştur.

Doktor, araştırmacı ve eğitici kimliklerinin hepsi ayrı ayrı değerli ve önemli olmakla beraber, Barış Ata kendisini öncelikle üreme tıbbı alanında bakım ve yardıma ihtiyaç duyan çiftlere hizmet eden bir klinisyen olarak görmektedir.